Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Komputery i Internet

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do kariery w drugim kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję delegowania do pracy za granicą naszych pracowników jak jeszcze obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z pomoce na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest znakomitą formą wysłania człowieka do innego świata w punktu czasowego pisania czynności w tym regionie. Należy przy tymże mieć, że w pełnym czasie w którym człowiek spełnia swoją karierę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do kariery w Niemczech, wskazane jest dostanie wizy Vander Elst. Jest toż wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w przyszłym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo kierować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pracę co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które wpływają warunki i myśli na których pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych gości do kariery w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst organizowana jest w kierunku tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do kariery w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze uwzględnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie liczyć zawartą umowę o pracę lub zejście z Naszym pracodawcą, w klubie z tym potrzebuje być zabezpieczony i iść minimum od maja u pracodawcy, który decyduje delegować człowieka do kariery w Niemczech. Musi w klubie z tym legalnie stać na obszarze Polski, mieć prawo na rzecz. Wskazany jest materiał emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w obszarze ubezpieczenia społecznego oraz co istotne aby wystąpić po te materiały wskazane jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych dokumentów trwa kilka tygodni a w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten moment jest także niezbędny aby udowodnić, że akcja w Niemczech nie jest samym celem zatrudnienia człowieka także od razu po zatrudnieniu nie że on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik jest na określone w Polsce i jego produkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy a w ramach swojej rzeczy w Polsce został wysyłany do uprawiania naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i tworzeniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom pomoc we każdych formach i pozytywne delegowanie naszych gości do Pracy w Niemczech. Nasza podporę jest kompleksowa – od efektywnej i silnej rekrutacji pracowników z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe i rada w załatwieniu wszystkich obowiązujących w procesie delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i praktyce u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z pozostałego państwa UE, pismo od firmy świadczącej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi też zgłosić ten fakt w niemczech w drugich firmach w relacji od wielu szczegółów, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy również odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy występujący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do kariery w Niemczech podlega przepisom w dziale płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacji od branży i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej więc w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne firmy do kariery w których ludzie są delegowani przykładają dużą wartość do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla człowieka można wypłacić jednakże w formie ryczałtu czy diety czy w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce i płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie pochodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Lokalnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments