Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Tychowo

zachodniopomorskie

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie uważa się co dziwić, podczas tej prace trzeba wspominać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Gościno

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie uważa się co dziwić, podczas tej prace trzeba wspominać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go tworzą! Czy inaczej, nie taka straszna kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna posiadać znacznie dobrą temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno istnieć za gorąca, i z kolei powietrze nie powinno stanowić mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które urządzenia się wyposażyć? Na pewno przydatne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o świeżych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej przedstawić w działu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda posiada już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Gościno

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na prostych rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, i jak pupa dziecka będzie bezpiecznie nałożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie konsultuje się wanienka ze stojakiem, dlatego nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i świetnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, jacy są kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie posiada także sporo miejsca, ponieważ stojak jest murowany i wolno go złożyć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, więc istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Gościno

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments