Choroby wieku podeszłego

Promocja pieluchy Nowogard

zachodniopomorskie

Ciało człowieka z biegiem lat podlega przemianie i osłabieniu. Niedomagania w postępowaniu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to właśnie niewiele z czynników towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej są seniorzy?

Promocja pieluchy Chociwel

Choroby wieku starczego to produkt naturalnego procesu, którym jest starzenie się organizmu, a ich wykonanie może przyspieszyć m.in. sposób życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro
pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i akceptacji, a ponadto uwagi i poradzie w najniższych czynnościach. Mogą stanowić kłopot np. z prostą toaletą – wtedy konieczne będą pieluchomajtki dla dorosłych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej będące choroby w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całkowite opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może obchodzić zarówno mężczyzn. To niepowtarzalna spośród najbardziej kłopotliwych dolegliwości, o jakiej zwykle żaden senior nie chce rozmawiać. Zapewne istnieć objawem chorób układu nerwowego, najczęściej przecież jego uwagą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Chociwel

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dużych, ale te wdrożyć odpowiedni plan działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to druga z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia nowości w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, i najwyższe jest u kobiet po 50. lub 60. roku życia. Przed menopauzą to estrogeny zabezpieczają przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej zbiera się z chęcią na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinie i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw treści oraz zdarzeń, problemy z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej ważne, jeśli stary jest pod stałą opieką. Gdy zostanie tenże i zapomni ważnych sprawy – np. wyjdzie z domu bez zamknięcia go na klucz, odkręci gaz, wyjdzie tenże na wieś zaś nie będzie posiadał wrócić – potrafi się to dokonać tragicznie. Zaburzenia myśli to wspaniała i podstępna dolegliwość, często – pomimo że nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Że toż żyć lecz i otępienie, uszkodzenie mózgu, które spowalnia jego działalność. Zaburzenia też mogą prowadzić np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To schorzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwłaszcza u osób po 65. roku bycia – przechodzi na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, głównie w początkowym stadium. Choroba jest produktem procesów wpadających w naczyniach tętniczych w liczbę starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, jakie mogą sprawić lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni sposób bycia a niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie ogromnych sum alkoholu, a i uwarunkowania genetyczne. Tak jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić poziom bycia a dietę, a ponadto minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i podejmować preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania pokazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to przedmiot osób około 60. roku życia. W podeszłym wieku cukrzyca może prowadzić bez widocznych objawów. Istnieją jednak czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga bądź otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek oraz wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Chociwel

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments