PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Węgorzyno

zachodniopomorskie

Nie z dziś wiadomo, że proste, a przy tym podobne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest czystym surowcem, który znajduje wielkie zastosowanie, nie dopiero w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce spotykają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje ostatnie nic innego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Stargard

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego dobra wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy odznacza się największą opornością na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego tworzy się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz jednocześnie zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi więc materiał na końcu tani i otwarty, że bierze się go oraz do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Stargard

SZCZEGÓLNE WALORY

Wyjątkowo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie otrzymałeś nie wyłącznie na terenie budownictwa, lecz jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do przygotowywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, lub choćby w budowaniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego dodają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i popadnie w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Stargard

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową trwałością i dlatego idealnie nadaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, lecz jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą gra się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Stargard

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz oraz warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych tylko zalet ważna je stosować również we mieszkaniach, kiedy także do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe popularne są w branży nie właśnie ze naszego wielkiego zastosowania, lecz jednocześnie dużych możliwości atrakcyjnych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dojść wiele różnych opcji kolorystycznych, odpowiadając tym jedynym posadzkę do polskich potrzeb oraz marzeń o tym kiedy powinno wyglądać dane miejsce. Nie zapominajmy, że samą z ważniejszych przestrzeni jest i ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia kompozycji i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Stargard

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments