Olej MCT vs olej kokosowy

Olej mct Kalisz Pomorski

zachodniopomorskie

Często słyszymy, że oleje są złe i trzeba ich unikać, aby zdrowo żyć. Takie stwierdzenia wprowadzają zatrudnionych w błąd, ponieważ w obawie przed szkodliwym wpływem na zdrowie – są tacy, jacy tych tłuszczy unikają. Owszem, są takie, które niszczą a dokładnie całkiem wyeliminować je z diety, ale są te takie, jakie są wręcz niezbędne, aby organizm mógł łatwo funkcjonować. Do tychże świetnych tłuszczów uznają się między innymi tłuszcze MCT.

Olej mct Pełczyce

Co zatem są tłuszcze MCT?

burneo
burneo

MCT to średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe o krótkich łańcuchach węglowych. Posiadają znacznie dobrze zdrowotnych właściwości, a pierwszym ich tłem jest olej kokosowy oraz nabiał. Tłuszcze MCT są o dużo łatwiej przyswajanie oraz wchłanianie przez organizm, ponieważ nie są do ostatniego konieczne enzymy takie jak żółć czy lipaza. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe są przyciąganie do naczyń krwionośnych, bezpośrednio z przeowdu pokarmowego. Najnowsze badania dowodzą, że tłuszcze też potrafią wpłynąć na redukcję tkanki tłuszczowej, dlatego właśnie łatwo sięgają po nie sportowcy też ludzie, jacy zamierzają zgubić zbędne kilogramy. Więcej o tłuszczach MTC przeczytasz w tekście.

zobacz również tabletki na odchudzanie

Olej MCT – co zatem istnieje również które ma stronie?

Jest pochodną oleju kokosowego, ale zawiera o moc więcej kwasu C6 (kapronowego lub heksanowego), który szybko robi się w energię oraz kwasu C8 (kaprylowego), który zawiera reagowanie na organizm trawienny oraz dostarcza energię.

Dlatego obraz ten istnieje bardzo modny wśród sportowców, ponieważ nie tylko kieruje do spełnienia, ale również pomaga redukować tkankę tłuszczową. Więc nie jedyne właściwości oleju MCT. Dzięki swoim wadom działa cudownie na jelita, oczyszczając je z pozostałych toksyn oraz bakterii, i nawet grzybów i pasożytów. Istnieje też potrzebny w leczeniu niektórych chorób np. choroby wątroby, epilepsji czy syndromu krótkiego jelita. Podnosi i odporność organizmu, dlatego dawkowany w podobnych proporcjach, będzie ogromnym uzupełnieniem diety nie tylko sportowców, a każdego z nas.

Olej kokosowy – co zatem istnieje? Jego wady i zalety

Olej kokosowy jest bardzo ciekawy w minionych latach, oraz na materiał jego wartości powstało wiele publikacji. Chętnie stosowany stanowi nie wyłącznie w kuchni, ale same do pielęgnacji ciała oraz włosów. Wśród lekarzy spojrzenia na jego problem są podzielone. Jaki rzeczywiście jest obecny dobry olej? Jest drogi w tłuszcze MCT, które kiedy szybko wysoce zostało wspomniane, są wielu pozytywnych właściwości dla swego organizmu. W oleju kokosowym jest ich ok 68%, i pytania nie wykazały, aby średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe były niski wpływ na bliski organizm.

Zobacz również pożyczka bez big

Czym się sugerować kupując olej koksowy? Najlepiej wybrać olej nierafinowany lub typu Virgin, ponieważ nie traci on wówczas swoich racje ani witamin. Pamiętajmy, że nieprzetworzony olej koksowy jest miły, i wartość to nawet kilkadziesiąt złotych za słoik. To, co możemy odebrać w pewnych sklepach za dużo niską cenę, to olej, który stał przetworzony natomiast nie dostało w nim nic z jego pięknych właściwości. Jeżeli zależysz poczytać nic na temat oleju kokosowego, spojrzyj na kartę.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments