Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji publicznej i dochody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w głównym kwartale 2020 r.

Komputery i Internet

Kwoty subwencji wszystkiej i zyski z urzędu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiadomość o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z urzędu PIT, bowiem w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez jeden czas całych nie zobaczymy.

Informację o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach przekazanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów zwróciło na naszej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i części równoważącej subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i plany na pełen rok 2020), dochody JST z urzędu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych, a też wpłatach na stronę równoważącą subwencji ogólnej (zrobienie w I kwartale i plany na pełen rok 2020).

Opublikowane przez resort dane publikujemy w pełnie w dziale „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w gospodarce oraz jego pewnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na uzyskane przez nie w pierwszym kwartale zyski z PIT (w bieżącym sezonie skutki ekonomiczne epidemii dotąd nie ujawniły się w szerokiej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), ponieważ pewno się okazać, że zdobycie ich na odpowiednim stanie w następujących kwartałach zapewne być niezwykle wymagające, albo nawet niemożliwe.

– Tak naprawdę to, co się w ostatniej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, gdy ktoś daje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, dotąd nie spadliśmy, nic nas dalej nie boli, ale za chwilę obecny upadek nastąpi – tak łatwo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A to zachowując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w pierwszym kwartale ostatniego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak trudny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments