Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Koszt ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Komputery i Internet

cena ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na międzynarodowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było naprawdę niewielkiej opłaty za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i dużą różnicę pomiędzy kontraktem majowym i czerwcowym, która nie w sprawy nie istniała właściwie silna miesiąc po miesiącu. Czym więc stanowi stworzone? Spadkiem popytu, który wychodzi z epidemii koronawirusa, a dodatkowo kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między innym zaś trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w różni producenci ropy naftowej porozumiały się w istocie redukcji wydobycia surowca, więc nie zmieniło to pełnej sytuacji na globalnych rynkach paliw.

Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W wyniku na zbycie jesteśmy sporą nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie mówi się więcej o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od ceny na zbycie kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia znaczone są wyżej od tych, które zużywają się szybciej. Powstaje i kłopot z magazynowaniem surowca, jaki nie jest brany. Na jednych tankowcach aktualnie składa się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta sytuacja jest trwałą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zmuszający do dostawy tego surowca z drugim miesiącu. Tak w współczesnym fakcie powinien obejmować nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale jeszcze możliwość zorganizowania transportu surowca. Natomiast więc nie jedyna możliwość, by zacząć pracować na stokach i wzrostach wartości ropy!

Obecna sytuacja zmusza do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to ceny są bardzo niskie, ale z czasem bardzo wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo płynąć z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo otwierana także tymże tymże wartość ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak więc zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka złotych sposobów, by handlować ropą, w współczesnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można jeszcze inwestować w walki naftowe, w ETF-y lub jeszcze w ropę naftową MLP. Ciekawym rozwiązaniem jest podejmowanie z platformy internetowej Oil Profit, która pozwala handlowanie z klientami z wszelkiego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z uwagą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by spróbować swoich ról. I propozycje są ogromne, gdyż to aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami marek na całkowitym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest kluczowym surowcem odgrywającym niezmiernie istotną osobę na świecie. Nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższych latach czarne złoto miało wydać na stanowisku. Więc nie ma wątpliwości, że warto rozważyć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments