kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki trzeba spełniać, ażeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Komputery i Internet

Bardzo dużo osób marzy o otrzymaniu kredytu, który umożliwi uzyskanie swojego mieszkania, domu oraz uzyskanie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młodzi dążą do posiadania swojego kąta, jednakże aby zdobyć kredyt hipoteczny, trzeba spełniać kilka ważnych warunków, jakie stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Tego typu kredyt uzyskać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a bardzo dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia korzystniejsza warunki dostania hipoteki, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Bardzo dużo zależy również od okresu na jaki zaciągamy kredyt, banki zastrzegają sobie aby ostatnia rata przypadała maksymalnie między 75 a 80 rokiem życia. Ważna jest również nasza historia kredytowa – taki kredyt nie będzie przyznany osobie ,która ma złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na niewielkie sumy. O tym musimy pamiętać!

Wysokość hipoteki oraz decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, bo potencjalny kredytobiorca może posiadać problem ze spłacaniem rat. Banki pod uwagę biorą również liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, oraz wielkość wziętych w danej chwili kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej.

Na koniec wspomnę, że bardzo dużą szansę na taki kredyt ma osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, i to najlepiej na czas nieokreślony. W przypadku jakiegoś innego źródła dochodów niestety banki mogą życzyć sobie spełnienia przez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi znacznie niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments