Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Lipiany Zadzwoń 790666593

zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest zwykłym obowiązkiem firm, których kierowcy realizują usługi przewozu międzynarodowego na kraju tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron oraz wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie minimalne dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w ścisłych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Moryń Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za jakąś porę pracy działa na kursy pracownicze polskich spółek transportowych robiących we Francji, a także wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich gości.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do określenia swojego obywatela na obszarze Francji, we pełnych możliwych przypadkach delegowania. Traktuje to także kabotażu, kiedy i przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego rodzaju ważny jest za reprezentowanie biura we Francji, a także dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi także wypełnić dla każdego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje zarówno prowadzenie ewidencji czasu pracy prowadzonej na miejsce Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, razem z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin praktyki w środek wspólny z obowiązującymi na kraju tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według dotychczasowej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy także uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Moryń Zadzwoń 790666593

Wskazane jest także wyznaczenie dni urlopu oraz innych wolnych dni, włącznie z sprowadzającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy tworzą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z obowiązującymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz pozostałe dodatki uwzględnione w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeśli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna pochodząca z planu zbiorowego może to powodować nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz również dodatek stażowy (zależny od długości pracy oraz wynoszący do 8 proc.), dodatek z urzędu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z urzędu praktyki w idealna i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem oraz dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Moryń Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments